Recetë për pastrimin e zorrës së trashë nga toksinat.

Mënyra e pafat e jetës, mirëqenia dietike dhe regjimet e tmerrshme të ngrënies çojnë në grumbullimin e panevojshëm të helmeve në trup, dhe zorra e trashë ngrihet nga helmet dhe mbeturinat, raporton “Natural Solutions Magazine”.

Ndërsa individët me peshë tipike për pjesën më të madhe kanë jashtëqitje 2 kg në zorrën e trashë, të përqendruar vazhdimisht te njerëzit që kanë shumë më tepër.

Përgjatë këtyre linjave, në mënyrë që të ndihmojmë kapacitetin e zorrës së trashë, të përmirësojmë dhe të forcojmë shëndetin në përgjithësi, duhet të bëjmë strategji të përkohshme detoksi.

Njerëzit të cilët po promovojnë teknika të pastrimit të zorrës së trashë pretendojnë se ato ofrojnë përfitime të shumta shëndetësore, si:

humor i përmirësuar

duke ulur rrezikun e kancerit të zorrës së trashë

duke u çliruar nga gazi, ngërçet

duke ndihmuar humbjen e peshës

përmirësimi i sistemit imunitar

eliminimin e toksinave

rritja e niveleve të energjisë

Më poshtë do t’ju japim një recetë për pastrimin e zorrës së trashë, e cila mund t’ju ndihmojë të hiqni disa kilogramë shtesë nga trupi juaj:

Recetë për pastrimin me anë të xhenxhefilit, mollës dhe limonit, përbërësit:

1/2 filxhan ujë

1/2 lugë çaji kripë deti

Një lugë gjelle lëng xhenxhefili

Një filxhan lëng molle

2 lugë lëng limoni

Udhëzime: Në një pjatë, përzieni secilën nga përbërësit dhe ngrohni përzierjen. Kur fillon të flluskojë, zbriti ngrohtësinë dhe zbrazi përzierjen në një gotë. Përfshini kripën, dhe përzieni. Pini një gotë, në një stomak bosh çdo mëngjes.

MUND TË JU PËLQEJNË