Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, përveç që është e zonja në punën që e udhëheq, emri i saj gjithmonë shquhet për modestinë që ka.

Deliu është njëra ndër deputetët që përherë bën kujdes në zgjedhjen e veshjes, shkruan “Kosovarja”.

Edhe pse me angazhime të shumta, shumë shpesh Instagramin e saj e rifreskon me aktivitete të shumta rreth jetës private.

Një ndër imazhet e deputetës, mund të veçojmë kur ajo ishte vogëlushe.

Me një fytyrë të çiltër dhe mjaft të ëmbël, kështu dukej Blerta në fëmijërinë e saj.

Tani në këtë moshë ajo që e veçon personalitetin e saj është arritja në profesionin që ka, e cila dallohet si një ndër deputetët më të votuara.

Kujtojmë, Blerta Deliu është e martuar dhe ka dy fëmijë, një vajzë dhe një djalë. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË