Ish “Miss Kosovarja”, Diellza Kolgeci, që mbetet ikonë e bukurisë shqiptare, sot feston ditëlindjen, sigurisht më e lumtur se kurrë.

Në adresë të Diellzes, kanë vërshuar qindra mesazhe urimi nga familjar, miq, shokë dhe adhurues të saj, shkruan Kosovarja.

E ka uruar edhe kunata e saj, bukuroshja prishtinase, Floriana Rugova, dikur mjaftë aktive në jetën publike si modele e kreatore.

Diellza, në vitin 2019 është bërë nënë për herë të parë dhe duke u plotësuar ndjeshëm më shumë.

Ardhja e Helenes në jetë, i ka shtuar edhe më shumë shkëlqim e nur bukuroshes kosovare./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË