Besart Sllamniku është një nga aktorët e pëlqyer të gjeneratës së re të aktorëve në Kosovë, shkruan “Kosovarja”.

Sllamniku, ka karrierë disa vjeçare dhe numëron role të sukseshme në teatër, film, por edhe televizion.

Për publikun e gjërë, është bërë i njohur më shumë përmes serialit komik “Hamdiu dhe Shyhretja”, ku luan përkrah bashkëshortes së tij, aktores dhe këngëtares Edona Reshitaj.

Aktori i njohur, ka lëshuar një postim ku shkruan:

Sigurisht, kjo është vetëm një shaka e tij.

 

 

MUND TË JU PËLQEJNË