Prishtina Weather ka treguar se parashikimi i motit për ditën e sotme do të jetë kryesisht me vranësira

Herët në mëngjes moti do të jetë me vranësira dhe riga lokale shiu. Ndërsa, gjatë ditës butë, me erë dhe intervale më të gjata me diell.

Temperatura minimale pritet të jetë 4 gradë Celcius, ndërsa ajo maksimalja 16 gradë Celcius.

Shtypja atmosferike do të mbetet mbi vlera normale 1011mb, e deri në fund të javës do të mbesë nën këto vlera.

MUND TË JU PËLQEJNË