Edhe kur nuk bëjnë asgjë ngjallin kureshtje dhe përbëjnë lajm.

Janë këto dy moderatoret më të dashura Kaltrina Mikushnica e cila udhëheq emisionin e mëngjesit në T7 dhe Vanesa Batusha e cila informon rreth motit, shkruan Kosovarja.

Dy fytyra që shndritin çdo herë në ekran, japin pozitivitet, energji, dashuri e arsye të shumta për ti dashur e për ti ndjekur.

Dikur ishin modele, kurse tani të dyja janë të përfshira në televizione e sfera të ndryshme të moderimit, dhe kur bëhet fjalë për ndonjë veprim të tyre nuk mund ti ndajnë asnjërën.

Dy bukuroshet shqiptare përveç që i lidh profesioni i njëjtë, kanë edhe diçka të përbashkët që për shumë kë nuk e ka ditur deri më sot.

Është data e lindjes, pra 7 shtatori, ku emrat e tyre përmenden në këtë ditë duke e përmendur sa njërën aq edhe tjetrën në urime e shkrime të ndryshme.

E, kush ishin ata që nuk i kursyen fjalët më të mira për to, dhe se si i pamë të uruara, mund të kuptoni vetëm në fotografitë në vijim. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË