Ndërkohë që teknologjia ka përparuar me të madhe, janë lehtësuar shumë punë që dikur bëheshin rrallë dhe me vështirësi të shumta.

Sidomos aparati fotografik. Ka qenë me fat ai person i cili ka pasur mundësi të dal në fotografi për qejfi, ngase fotografitë janë pëdorur vetëm për dokumente identikikimi dhe raste të rralla, shkruan “Kosovarja”.

Kurse sot dihet si qëndron puna, ska ditë që nuk bëhen foto madje jo vetëm një po me dhjetra në ditë.

Kjo çështje u hap me një postim të moderatores Kaltrina Mikushnica e cila është nga femrat që pëlqen shumë fotografimin.

Ajo ka publikuar një imazh teksa ndihet me fat që ka shoqe që dijnë ti bëjnë fotografi, ngase sot përveç aparatit zgjedhet edhe personi që do të fotografoj 🤣

Kaltrina i këshillon vajzat që t’i ruajnë shoqet që dijnë si ti kapin imazhet dhe të bëjnë foto të mira.

“Te rralla janè shoqet qe dine me bo foto t’mira… Po i gjetet ato mos i leni t’ju ikin 🤣🤣🤣”, ka shkruar ajo në Instagram me sarkazmë që din shpesh të godas./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË