Fatmir Spahiu i njohur me nofkën “Bufi” është aktori i preferuar pothuase i të gjitha moshave.

Ai njihet për personazhet e tij kryesisht humoristike që bëri për vete publikun, shkruan “Kosovarja”.

Talentin e tij e shfrytëzon edhe për të bërë reagime e statuse satirike për situata të caktuara në Kosovë.

Fatmir Spahiu sot  i ka uruar besimtarët krishterë për festën nëpërmjet një postimi në Instagram i ka uruar besimtarët e fesë krishtere për festën.

“Të dashtun shqiptar të besimit krishterë, për shumë mot Krishlindjet”, ka shkruar Spahiu pranë postimit të një fotografie në të cilën ka treguar ambientin festiv në shtëpinë e tij.

Kujtojmë se aktori është i martuar me Zanën me të cilën kanë dy fëmijë, djemtë Lisin dhe Malin./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË