Yjet transformohen në udhëzues turistikë dhe na tregojnë destinacionin perfekt për të vizituar gjatë vitit

Me fillimin e Vitit të Ri, është e natyrshme dhe spontane të fillojmë të bëjmë plane për muajt e ardhshëm. Për t’u organizuar në mënyrën më të mirë, është e këshillueshme që të filloni të planifikoni udhëtimet dhe pushimet tuaja. Por çfarë na rezervojnë Yjet për 2019-ën? Cilat do të jenë vendet më të mira për t’u vizituar për çdo shenjë zodiakale? Horoskopi është një guidë turistike dhe na sugjeron destinacionet ideale për të udhëtuar në harmoni me Yjet.

DASHI – Me Jupiterin te Shigjetari, viti 2019 paraqitet si viti ideal për të udhëtuar nëpër botë. Ju do të duhet të shkëputeni nga rutina e punës dhe po asht do të largoheni nga shtëpia. Udhëtimi do të jetë mënyra më e mirë për të rizbuluar spiritualitetin tuaj. Kjo është arsyeja pse, ndër destinacionet e rekomanduara, sigurisht që është India ose Tibeti: takimi me një shaman apo një murg mund të jetë ndriçues. Në rast se nuk mundeni të bëni udhëtime shumë të largëta, ju mund të shkoni në male për të medituar.

DEMI – Ju përgjithësisht jeni njerëz sedentarë dhe kur udhëtoni, ju kërkoni komoditetin e klasit të parë. Nuk ju pëlqejnë aventurat dhe preferoni të bëni udhëtime të organizuara, me një ritëm të përcaktuar dhe një udhëzues në dispozicionin tuaj, në mënyrë që të mos humbni kohë. Urani në shenjën tuaj, megjithatë, duke filluar nga pranvera, mund t’ju shtyjë të thyeni mykun dhe të organizoni një udhëtim të minutës së fundit në një metropol modern: Nju Jorku mund të jetë një zbulesë e vërtetë. Ejani, mos u bëni dembel!

BINJAKËT – Udhëtimi për ju është një mënyrë e mrekullueshme për t’u argëtuar, por me Jupiterin në opozitë pothuajse gjatë gjithë 2019-ës, mund të mbeteni të zhgënjyer, veçanërisht nëse vendosni të udhëtoni me partnerët tuaj. Para se të planifikoni udhëtime të shtrenjta, sigurohuni që mund ta përballoni atë: marrja borxh për udhëtime nuk duket të jetë një ide e mrekullueshme, edhe nëse e bëni këtë për të bërë përshtypje. Për të mos shpenzuar shumë dhe për t’u argëtuar, Madridi, Barcelona ose Valencia mund t’ju ofrojnë atë që kërkoni.

GAFORRJA – Me Saturnin dhe Plutonin në opozitë përgjatë vitit, duhet të shmangni udhëtimin me partnerët tuaj dhe të përfitoni nga kjo për të marrë pak kohë për veten tuaj, për të reflektuar ose për të harruar zhgënjimet e fundit. Do të ndjeni pikërisht nevojën për t’u rimbushur me energji. Koha më e mirë për të udhëtuar do të jetë vera dhe Neptuni në një aspekt të mirë do t’ju sugjerojë disa vendpushime bregdetare ose edhe një dalje në det në Mesdhe. Shmangni marrjen e kompjuterit me vete për të punuar!

LUANI – Jupiteri te Shigjetari pothuajse gjatë gjithë 2019-ës, do t’ju garantojë një vit të mbushur me emocione: do të jeni në gjendje të gjeni shumë hapësira për t’ua kushtuar hobeve tuaja të preferuara. Jupiteri do t’ju inkurajojë të organizoni disa ekspedita udhëtimi për të shkuar në koncertin e këngëtarëve tuaj të preferuar ose për të vizituar një qytet të artit si Parisi. Nëse angazhimet e punës do t’ju pengojnë të shkoni shumë larg, mund të bini përsëri në Romë ose Firence dhe të përzieni në turmën e turistëve.

VIRGJËRESHA – Urani te Demi duke filluar nga pranvera, mund të ndriçojë vitin 2019 me një udhëtim të papritur. Do t’ju ndodhë shpesh të udhëtoni për arsye biznesi dhe qëndrimi i një kohe të gjatë larg mjedisit amë mund të jetë destabilizues. Gjatë kohës së udhëtimeve të kohës së lirë, mund të lindë te ju dëshira për të zgjeruar familjen. Destinacioni më i përshtatshëm për udhëtimet tuaja do të jetë Japonia: rendi dhe pastërtia e Tokios do t’ju bëjnë të ndiheni krejtësisht të qetë.

PESHORJA – Me Saturnin në pamjen disharmonike gjatë gjithë vitit, angazhimet familjare mund t’ju ndalojnë të bëni të gjitha udhëtimet që keni pasur në mendje për vitin 2019. Për fat të keq, në fakt, emergjencat e papritura familjare mund të lindin ose ju mund të jeni në modalitetin e “kursimit” për shkak të shpenzimeve shumë të mëdha për shtëpinë tuaj. Jupiteri, megjithatë, do të favorizojë udhëtime të shkurtra dhe udhëtime jashtë qytetit. Për disa fundjava emocionuese dhe rigjeneruese në Itali, ju mund të zgjidhni magjinë e Napolit ose të Torinos.

AKREPI – Në vitin 2019 Jupiteri do t’ju sjellë fitime të mira, mbi pritshmëritë tuaja dhe ju mund të shijoni pasurinë tuaj në mbarë botën në vende VIP, si Beverly Hills, Costa Smeralda apo disa resorte me 5 yje. Saturni do t’ju sugjerojë që të udhëtoni vetëm, në mënyrë që të mos keni nevojë të përshtateni me ritmet dhe zakonet e shokëve të mundshëm të aventurës. Nëse nuk keni qenë kurrë atje, edhe Australia mund t’ju japë momente magjike dhe të paharrueshme.

SHIGJETARI – Për ju udhëtimet janë kripa e jetës dhe që nga vegjëlia adhuroni të udhëtoni nëpër botë për të zbuluar kultura dhe tradita të reja. Jupiteri në shenjën tuaj pothuajse gjatë gjithë 2019-ës do t’ju japë shtyrjen e duhur për të organizuar disa aventura të reja në shoqërinë e partnerit ose miqve tuaj. Një safari në Kenia, në kontakt me natyrën, do të ishte ideale për ata që duan emocione të forta. Amerika Latine do t’ju japë mundësinë të tregoni njohuritë tuaja të gjuhëve të huaja.

BRICJAPI – Me Saturnin dhe Plutonin në shenjën tuaj gjatë gjithë vitit 2019, do të fokusoheni në karrierën tuaj dhe do të keni shumë pak kohë për të planifikuar një udhëtim: pa një planifikim të hollësishëm se ku, si dhe me kë do të shkoni, do ta përjashtoni idenë e lëvizjes nga vendi ku jeni. Yjet sugjerojnë të shmangni udhëtimin gjatë verës dhe të preferoni vendpushimet alpine për ski. Siberia gjithashtu mund të ketë një bukuri në përputhje me temperamentin tuaj të akullt.

UJORI – Në një vit miqësie, nuk mund të humbasësh një aventurë të re në mbarë botën dhe në një shoqëri të mirë. Nëse doni të bëni miq të rinj, ju patjetër mund të përfitoni nga muajt e verës për një pushim goliardik në Ibiza ose Formentera (ose Riccione, nëse buxheti është i ulët). Po ashtu ka qytete të tjera që ju magjepsin dhe intrigojnë si Dublini ose Lisbona. Ndër udhëtimet më të shpeshta do të jenë edhe ato për shkak të një lëvizjeje apo ndryshimit të vendbanimit.

PESHQIT – Me Neptunin në shenjën tuaj dhe Jupiterin në një aspekt disonant, ndoshta do të bëni më shumë udhëtime mendore sesa fizike në vitin 2019. Angazhimet e punës do të jenë të shumta dhe ideja për të shkuar në anën tjetër të botës do të duket jorealiste. Më shumë se udhëtimet e gjata, Urani nga pranvera do të favorizojë udhëtimet e shkurtra dhe ndoshta në vende detare. Për pushimet verore (të cilat do të ishin të përshtatshme për t’u parashikuar në qershor), mund të zgjidhni një kryeqytet europian si Berlini, Londra ose Kopenhagen.

MUND TË JU PËLQEJNË