Dashi
Priten disa probleme te vogla gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift, megjithatë gjithçka do zgjidhet shume shpejt. Merrini gjerat me qetësi. Beqaret do pëlqejnë tej mase një person, por nuk do kenë guximin t’ia shprehin ndjenjat. Ne plani financiar mundohuni te mos rrezikoni shume sepse situata edhe pse e qëndrueshme mund te tronditet tej mase.

Demi
Nuk do arrini dot ta gjeni ekuilibrin ne çift gjate kësaj dite dhe here pas here do debatoni ashpër me partnerin. Kujdes duhet te bëni edhe me xhelozinë. Beqaret do kenë mundësi pa fund për ta gjetur princin e tyre te kaltër do ndihen mjaft mire ne krahët e tij. Ne planin financiar tregohuni sa me realiste qe te mundeni sepse përndryshe do keni probleme.

Binjaket
Do mundoheni me çdo mënyrë te ruani një klime sa me te ngrohte sot ne jetën tuaj ne çift dhe do ja dilni mbanë. Partneri do ju përkëdhele dhe do ju ledhatoje pa fund. Beqaret nuk duhet te ndërmarrin rreziqe për te gjetur dashurinë sepse do gabojnë. Ne planin financiar tregohuni me te organizuar ne mënyrë qe te mos keni asnjë vështirësi.

Gaforrja
Te dashuruarit do kenë një dite te zakonshme dhe pa asgjë te rëndësishme. Beni atë qe ju thotë zemra pa menduar për te nesërmen. Ju qe jeni beqare do bëni mire te mos mendoni te joshni një person qe e keni ne pune. Shihni gjetiu. Ne planin financiar do përballeni me vështirësi. Duke shpenzuar pa fund mund te mbeteni ne ndonjë moment duar thate.

Luani
Do e rigjeni qetësinë qe keni kërkuar ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Personi qe keni ne krah do jete ne humor te mire dhe i gatshëm t’iu toleroje. Beqaret nuk do kenë dashuri me shikim te pare, por gjithsesi nuk do mungojnë takimet interesante. Për financa te qëndrueshme duhet te hiqni dore nga zakonet e këqija. Shpenzimet ulini ne maksimum.

Virgjeresha
Do reflektoni gjere e gjate sot për jetën sentimentale dhe nga pasditja do merrni disa vendime. Diskutoni shtruar me partnerin. Beqaret do kalojnë një dite shume te bukur dhe te mbushur me takime mbresëlënëse. Mos e humbni mundësinë për t’u njohur mire e mire me ata qe do takoni. Financat do i menaxhoni me kujdes dhe gjendja do jete e favorshme.

Peshorja
Nëse keni një lidhje afatgjate dhe te qëndrueshme, do përjetoni mjaft kënaqësi pranë atij qe dashuroni. Ne disa momente edhe do e surprizoni njeri-tjetrin. Beqaret do kenë një dite rutine. Vetëm njohje do ketë asgjë me tepër sesa aq. Ne planin financiar do keni fat me shumice dhe gjendja do stabilizohet me shpejt nga sa mund ta kishit menduar.

Akrepi
Klima yjore do jete shume e mire sot për gjithë te dashuruarit. Do përjetoni kënaqësi dhe emocione pa fund. Shfrytëzoni çdo sekonde dhe mendojeni sikur do jete e fundit. Beqaret do ndihen shume te vetmuar dhe do vuajnë ne qetësi. Ata duhet te presin edhe disa dite për te ndryshuar statusin. Ne planin financiar ka rrezik te përballeni me surpriza te mëdha.

Shigjetari
Nëse e dëgjoni me kujdes partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe bëni ato qe ai kërkon, gjithçka për te shkuar mire ne jetën tuaj ne çift. Beqaret do jene ne humor te mire dhe do i joshin pa fund personat qe do i kenë pranë. Ne planin financiar do keni fat me shumice. Gjendja do jete goxha e stabilizuar dhe do mund te shlyeni edhe borxhet qe keni pasur.

Bricjapi
Sot as qe do keni kohe te mërziteni juve qe jeni ne një lidhje. Partneri do ju surprizoje ne çdo moment dhe do ju beje te ndiheni për mrekulli. Beqaret duhet te tregohen sa me te matur sepse jo te gjithë personat qe do i joshin do jene ashtu si duken. Ne planin financiar do ju duhet te hiqni dore nga disa shpenzime ne mënyrë qe te mos keni probleme.

Ujori
Asnjë planet nuk do ndikoje drejtpërdrejt sot ne jetën tuaj ne çift prandaj gjithçka do varet nga sjellja juaj. Po u treguat te pamatur mund te përballeni me probleme goxha te mëdha. Ata qe janë vetëm nuk do e ndiejnë nevojën për te pasur një person ne krah, prandaj do i marrin gjerat si t’iu vijnë. Ne planin financiar do ju duhet te bëni kujdes sepse situata mund t’iu dale jashtë kontrollit.

Peshqit
Do ketë goxha debate dhe mosmarrëveshje gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift kështu qe here pas here do jeni me nerva dhe aspak ne humor. Beqaret me ne fund do ja dalin ta bëjnë për vete personin qe aq shume kane pëlqyer. Për financat do jete dite shume normale dhe pa ndonjë gjë te jashtëzakonshme. Shpenzoni me kursim.

MUND TË JU PËLQEJNË