Vajza e këngëtares së njohur Shkurte Fejzës, Gresa Behluli po vazhdon të përflitet mjaft shumë e sidomos pas martesës së saj tash e gati një vit.

Gresa Behluli po ashtu është vajza e parë që iu bashkangjit nënës si krahë për të kënduar së bashku, ani pse edhe Besiana, vajza tjetër kohë pas kohe lëshon ndonjë këngë solitistike, shkruan “Kosovarja”.

Gresa shquhet për thjeshtësinë dhe çiltërsinë e saj që i reflekton në çdo paraqitje.

Tek sa ndodhet në izolim se gjithë qytetarët e Kosovës, edhe Gresa ndan shpesh kujtimet nga ditët e mëparshme.

Së fundmi, ka shpreh mallin e saj për ditët në deti. Me këtë foto të këndshme Gresa pyet: a vjen dita me shku n’deti?

Po juve iu ka marr malli?/Kosovarja/.

 

MUND TË JU PËLQEJNË