Njomza Martinaj është vajza e madhe e këngëtares së njohur Shyhrete Behlulit, ajo nuk njihet vetëm si e tillë por edhe si njëra prej grimereve më e suksesshme në vend, shkruan “Kosovarja”.

Familjaret e Shyhretes, sidomos vajzat dhe renë e saj Leartën është e pamundur të mos i shohësh të grimosura qoftë edhe kur dalin për një gjë të thjesht në qytet, e për pamjen e tyre çdo herë i janë falënderuese Njomzës.

Këngëtarja e dashur Shyhretja jo rrallë herë është përfolur për faktin se duket shumë e re, madje ndonjëherë edhe është kritikuar se grimi i saj i rëndë nuk po i përshtatet moshës së saj.

E këto kritika çdo herë kanë rënë në vesh të shurdhët, pasi që Shyhretja ka vazhduar prapë në mënyrën e saj kujdesin ndaj vetes duke dëshmuar se askujt më shumë se asaj nuk i shkon kënga e popullarizuar “Robi plaket kur donë vet”.

Sot Njomza ka publikuar një video ku shihet se është duke e grimosur të ëmën për merak./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË