Shqiptarët njihen për përfomancat e mira në sportet luftarake, sidomos ato në tetëkëndësh.

I jashtëzakonshëm është treguar edhe djaloshi nga Lubizhda e Hasit, Enis Muqaj që në debutimin si profesionist në MMA.

Mbrëmjen e kaluar, 18 vjeçari ka mposhtur në “shtëpinë e tij” serbin, Veljko Vulovic.

Shqiptari nga Prizreni nuk i dha asnjë mundësi kundërshtarit dhe në fund fitoi brezin në kategorinë deri në 77 kilogram.

Duker se Muqaj ka një të ardhme të ndritur në sportin e arteve luftarake të përziera, e këtë e tregoi edhe ndaj sportistit serb.

MMA

Shqiptari nga Hasi i Prizrenit e bën për spital serbin, në mes të Serbisë

Publiée par Inspirimi sur Dimanche 20 octobre 2019

MUND TË JU PËLQEJNË