Po bëhen gati një vit që familja e akademikut Nexhat Daci përjetoj një humbje të madhe.

Djali i vetëm i tyre Ariani humbi jetën si pasojë e një orteku të dëborës, shkruan “Kosovarja”.

E ndërkohë që po afron janari, bashkëshortja e tij Merita po ndjenë edhe më shumë dhimbjen, mungesën e tij.

Veç bashkëshortes Ariani la pas vetës edhe dhe dy djemtë, të cilët sigurisht që po e përjetojnë rëndë mungesën e babait.

Janë fotografitë kujtimi i vetëm që i kanë mbetur Meritës e cila jo rrallë e kujton me mallë bashkëshortin.

Ishte viti 2015 kur çifti realizoj një foto së bashku në veturë, të cilën Merita e përkujton sot.

“Gjithçka ishte e bukur dhe kishte vlerë sepse në jetën time ishe ti”, janë fjalët e saj emocionuese për bashkëshortin./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË