Gatuani ëmbëlsirë të shijshme me bademe dhe kakao.

Përmbajtja:

▪ 200 g miell

▪ 1,5 pluhur për ëmbëlsira

▪ 75 g kakao

▪ 50 g bademe të grira

▪ 10 lugë ëmbëltues artificial në pluhur

▪ një lugë e vogël kripë

▪ 250 ml ujë

▪ 250 ml vaj kokosi

▪ një lugë e vogël ekstrakt vanilje

Përgatitja:

Përzieni miellin, pluhurin për ëmbëlsira, pluhurin e kakaos, bademet e grira, ëmbëltuesin artificial pluhur dhe një lugë të vogël kripë.

Shtoni ujin e ftohtë, vajin e kokosit dhe një lugë të vogël ekstrakti vaniljeje, tundni në përbërjen e butë.

Qiteni në enën e përgatitur dhe piqeni 25 deri 30 minuta në furrë, të ngrohur më parë në 180 gradë.

MUND TË JU PËLQEJNË