Dua Lipa ka rrëmbyer një çmim në “Global Awards”.

Ngjarja më e madhe muzikore “Global Awards” po mbahet sonte (e enjte) në Londër.

Edhe kësaj, radhe nuk mungojnë nominimet e artistëve shqiptarë që gëzojnë famë ndërkombëtare.

Mes tyre është edhe Dua Lipa, e cila ishte e nominuar në tri kategori, madje ajo ka fituar çmimin e parë.

Bëhet fjalë për kategorinë “Best British Act”, ku ishte në garë me Ed sheeran, Lewis Capladi, Sam Smith dhe Stormyz.

Dua Lipa është e nominuar edhe në kategoritë “Best Female” dhe “Best Pop”.

Në këtë event, artistja shqiptare po shoqërohet nga prindërit, vëllai, motra si dhe i dashuri, Anwar Hadid.

MUND TË JU PËLQEJNË