5 kg domate pelati

1 l vaj

1 hudhër

sipas dëshirës mëlmesa

piper kokërr

kripë deti

Pastaj renditini mbi letër për pjekje.

Kriposini e piperosini sipas dëshirës dhe vendosini në furrën e parangrohur në 100 gradë për 5 orë.

Domatet e thara kështu renditini nëpër kavanozë bashkë me piper të zi kokërr, thelpinj hudhrash e mëlmesa sipas dëshirës.

Mbulojini me vaj e tundini lehtas për të larguar ajrin e tepërt.

Mbyllini mirë me kapak dhe ruajini në frigorifer.

MUND TË JU PËLQEJNË