Përbërësit

2 kg domate

500 gr kërpudha

4 thelpinj hudhre

3 lugë gjelle krem djath

1 lugë gjelle miell

kripë dhe piper i zi

Udhëzimet
Hapi 1

Domatet lajini, thajini dhe largojuni pjesën tulin duke formuar një formë pjatëze.

Hapi 2 

Renditini në tavë dhe kriposini.

Hapi 3 

Hudhrën e grirë imët fërgojeni në vaj e më pas shtojani kërpudhat e prera imët dhe tulin e domates.

Hapi 4 

Ziejini të gjitha mirë derisa të avullojë lëngu i tepërt. Pastaj shtojani edhe një lugë miell, krem djathin dhe vazhdojeni zierjen edhe për pak minuta.

Hapi 5 

Me këtë masë mbushini domatet e parapërgatitura. Mbyllini dhe piqini në furrën e parangrohur në 180 gradë për 30 minuta.

Hapi 6 

Ju bëfshin mirë.

MUND TË JU PËLQEJNË