Pavarësisht disfatave që mund të pësoj skuadra e Kombëtares sonë, ajo sërish mbetet inspirim e motivim për të rinjët.

Si popull, jemi shumë futbolldashës dhe kjo është dëshmuar prej dekadash. Jemi ndjekës dhe lojëtar tejet pasionant, shkruan “Kosovarja”.

Si Cana apo Mushica, mund të bëhet në të ardhmen edhe i biri i njërit nga politikanët më të drejtpërdrejt në vendin tonë, Daut Haradinajt.

Sot, pak para ndeshjes mes Kosovës dhe Anglisë, Davidi, i biri i Daut e Lola Haradinajt, veshur me ndresat e stampuara me logon e ndeshjes së shumëpritur, ka demonstruar talentin si futbollistë në oborrin e shtëpisë së tij.

Nga mënyra se si e mban topin, e ardhmja duket se ka nisur të shkruhet qartë për Davidin e bukur.

Lola

Publiée par Kosovarja Video sur Dimanche 17 novembre 2019

MUND TË JU PËLQEJNË