Adelina Ismaili është këngëtarja që padyshim e ka merituar dhe vazhdon akoma ta meritojë titullin e ‘divës’.

Që nga paraqitja e parë skenike i ka dhënë zjarrë skenës muzikore, ajo ka arritur ti thejë gjitha tabutë e atëhershme që askush tjetër nuk pati guximin ta bëjë, shkruan “Kosovarja”.

Bashkëpunimi i saj me Skerdin e ka kthyer pas në kohë, pikërisht kur Adelina i këndonte me shumë entuziasëm këto këngët e saja, si hite të pavdekshme.

Ndryshe, sa i perket jetës private këngëtarja është martuar me Val Krasniqin me të cilin kanë një djalë, që dita-ditës po rritet.

Momentalisht, bukuroshi është edhe nipi hastret i familjes Ismaili pasi që as Ema e Zanfina nuk kanë gjetur ende fatin e jetës.

Shikojeni bukuroshin e Adelinës e të Valit./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË