Raportuesja për Kosovën, në Parlamentin Evropian , Viola Von Cramon, përmes një shkrimi në “tëitter”, ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në vend, ku mbrëmë Lidhja Demokratike e Kosovës, ka nisur propozimin për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti.

Von Cramon ka thënë se është në katastrofë për Kosovën dhe rajonin nëse LDK-ja shtron mocion mosbesimi kundër qeverisjes së saj.Reagimi i plotë:

Nëse LDK shtron një mocion mosbesimi kundër # qeverisjes së vet që do të thotë një katastrofë jo vetëm për #Kosovën por edhe për tërë rajonin
@VjosaOsmaniMP
#Thaci@JosepBorrellF

 

MUND TË JU PËLQEJNË