Deputeti i rizgjedhur i Kuvendit të Kosovës, Daut Haradinaj në 21 vjetorin e masakrës së Reçakut ka deklaruar se në këtë fshat janë vendosur themelet e lirisë dhe se Kosova nuk duhet të harrojë të kaluarën e saj historike.

Në mesin e shumë personave që kishin ardhur për të bërë homazhe në këtë përvjetor, Haradinaj i bëri thirrje liderëve serbë që po e mohojnë këtë masakër, që t’i marrin pamjet në Reçak për të parë se çfarë terrori kanë bërë 21 vite më parë.

Çdo 15 janar në fshatin Reçak të Kosovës përkujtohen 45 shqiptarë të cilët u masakruan barbarisht nga forcat paramilitare serbe.

MUND TË JU PËLQEJNË