Kandidati për deputet nga radhët e AAK-së sot ka mbajtur takim në fshatin Strellc të Pejës.

Përmes një postimi që ka bërë në llogarinë personale Facebook, Daut Haradinaj ka deklaruar se me Strellcin po e vulos fitoren.

Ky është postimi i tij i plotë:

Edhe Strellci i Poshtëm po e vulosë fitoren.

Kundërshtarët e shtetësisë 100% do e marrin përgjigjen me 6 tetor.

Ky mobilizim dhe kjo përkrahje duket sikur në vitet e 90-ta kur Rugova e filloi shkëputjen nga Serbia e deri tek lufta e UÇK-së kur u bashkuan pushkët tona edhe perendimi mori vendime.

Na priftë e mbara!

DH

MUND TË JU PËLQEJNË