Ndodh që të gjithë ne të kalojmë momente më të trishtueshme se të tjerët. Ndonjëherë duke shpërthyer papritur në lot. Një shpjegim se çfarë e bën të qarë çdo shenjë të zodiakut vjen nga yjet.

Ndodh që të gjithë ne të kalojmë momente më të trishtueshme se të tjerët. Ndonjëherë duke shpërthyer papritur në lot. Një shpjegim se çfarë e bën të qarë çdo shenjë të zodiakut vjen nga yjet.

Dashi

Dashi nuk qan, por nuk mund ta shmangë atë kur zhgënjehet nga të dashurit e tyre. Ndërsa përpiqet të reagojë me krenari dhe të mos tregojë plagët, ai shumë shpejt braktisë veten në lot.

Demi

Demi qan, kur ka një ndryshim të papritur në jetën e tij pa e dëshiruar atë. Kur ai nuk mund ta shmangë ose kontrollojë atë.

Binjakët

Shenja e Binjakëve qan kur ndihet e braktisur. Duke qenë i shoqërueshëm dhe komunikues, ai pikëllohet nga vetmia dhe nuk është në gjendje të largojë melankolinë.

Gaforrja

Shenja e Gaforres është ndër më emocionueset e Zodiakut, ndërsa përpiqet t’i japë vetes një ide të forcës dhe guximit. Gaforrja qan për kritikat, keqkuptimet, për një gjykim negativ të pamerituar.

Luani

Luani qan kur duhet të pranojë një situatë të cilën ai nuk mund ta kontrollojë ose modifikojë. Një ndarje, një lamtumirë, një grindje degjeneruese.

Virgjëresha

Shenja e Virgjëreshës qan kur ndjen pafuqi. Kur gjërat marrin një kthesë të kundërt me dëshirat, kur nuk mund t’i rregullojë ato në mënyrën që do.

Peshorja

Peshorja qan kur ndjehet e keqkuptuar. Kur ndjehet e viktimizuar nga një padrejtësi ose nga një gjykim i pamerituar. Me gjithë përpjekjen për të kontrolluar lotët dhe trishtimin, jo gjithmonë arrin sukses.

Akrepi

Akrepi zakonisht qan është i zemëruar ose kur e lejon veten të kapet nga vala e kujtimeve që e sjellin atë përsëri në plazhet e së kaluarës.

Shigjetari

Shigjetari qan, kur ndjehet i irrituar. Kur ai nuk arrin të arrijë qëllimet e tij, kur ndihet i lidhur me ngarkesat dhe përgjegjësitë që nuk i shqetësojnë, por me të cilat është ngarkuar. Kur i duket sikur gjithçka del jashtë kontrollit.

Bricjapi

Shenja e Bricjapit, nga ana tjetër, qan, kur nuk mund të menaxhojë presionin ndaj të cilit nënshtrohet. Shpesh ai e gjen veten duke marrë përsipër më shumë angazhime sesa mund të menaxhojë dhe të krijojë tension që ndizet përmes lotëve.

Ujori

Ujori nuk mund të shmangë të qarat kur tradhtohet besimi i tij. Për më tepër, ai rrallë e jep atë nëse është plagosur thellësisht.

Peshqit

Ata që lindin nën këtë shenjë jetojnë shpesh momente trishtimi, por ajo që i shkakton lot është tradhtia, mosbesimi, keqkuptimi i personit që ata duan.

MUND TË JU PËLQEJNË