Vetëm pak ditë pasi u bë me shtëpi të re, ka ndërruar jetë kryefamiljari i familjes Mustafa, Esati.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur, Halil Kastrati përmes një postimi në profilin e tij.

“Zoti te meshirofte vella Esat Mustafa. Kur shkuam per te ja bere surprize lajmin se po behen me banese te re, Esatin e gjetem te semure por ai nuk e kishte hallin te semundja e tij, e vetmja kerkese e tij ishte te ju siguron nje strehim femijeve dhe gruas se tij”, ka shkruar Kastrati.

Histori shume prekese Zoti te meshirofte vella Esat Mustafa😢Kur shkuam per te ja bere surprize lajmin se po behen me banese te re, Esatin e gjetem te semure por ai nuk e kishte hallin te semundja e tij, e vetmja kerkese e tij ishte te ju siguron nje strehim femijeve dhe gruas se tijNe e morem Esatin bashke me familjen e tij dhe e derguam ne banesen e reU kenaqe, e harroj semundjen, nuk i ndjente dhimbjet ne trupin e tij, u gezua shume dhe ishte shume mirenjohes ndaj neve dhe donatoreve Sot Esati nuk eshte me, ja ka dorzuar shpirtin Zotit tone, e la kete bote duke i pare femijet dhe gruan ne banesen e tyre te re, e la kete bote duke bere lutje per ju bamires dhe per neEhhh sa e sa histori bartim ne ne trupin dhe shpirtin toneEsatin Zoti e meshirofte e juve Bamires Zoti gjithmone ju gezofte

Publiée par Halil Kastrati sur Jeudi 28 mars 2019

MUND TË JU PËLQEJNË