Njëra ndër deputetet më të zëshme në politikën tonë po vazhdon punën dhe vullnetin e saj.

Përkundër situatës e gjendjes, ende pa formimin e qeverisë e të Kuvendit, aktivitetin politik nuk e ndal Blerta Deliu të cilën sovrani e voto edhe tani për deputete në legjistraturën e re të kuvendit të Kosovës.

Blerta Deliu sot ka zhvilluar një takim shumë të rëndësishëm, dhe për këtë njoftoi përmes faqes së saj personale, shkruan Kosovarja.

Qëllimi i këtij takimi ishte kryesisht për për synimin e rritjes së numrit të grave dhe vajzave në vendimmarrje.

Për më shumë iu publikojmë shkrimin e saj të plotë, për të kuptuar se çfarë tha më gjerësisht.

“Bashkë me koleget deputete takuam zv\presidenten e NDI, znj. Shari Bryan me të cilën diskutuam lidhur me zhvillimet politike në vend.Poashtu, diskutuam edhe rreth organzimit të Javës së Gruas 2020, që ka për synim rritjen e numrit të grave dhe vajzave në vendimmarrje.#NDI #WEEKOFWOMEN #NOTTHECOST”, shkroi ajo. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË