Blerta Deliu gjatë kohës si deputet e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, e ka dëshmuar vetën si politikane e guximshme, shkruan “Kosovarja”.

Përveç si deputete e zëshme, ajo njihet edhe si grua e zgjuar dhe zonjë elegante.

Deputetja shquhet për paraqitjet plotë elegancë, që marrin vëmendje të madhe. Jashtë jetës politike ajo njihet si një grua bukuroshe dhe me shumë stil.

Blerta është e dashuruar edh pas natyrës e aktiviteteve fizike. Shpesh e shohim, sidomos gjatë vikendeve duke bërë sport.

Së fundi është shfaqur nga mali, ku ka shfrytëzuar këtë zonë për të vrapuar, e ndërkohë vëmendje merr trupi i saj i formësuar.

Kjo pamje e admirueshme tregon kujdesin që Blerta i kushton shëndetit e linjave trupore. E zonja në cilindo aspekt./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË