Blerta Deliu grua e fortë, që nuk ndalet së punuari për të mirën e vendit.

Ajo, ka kontribuar fuqishëm në shtyrjen përpara të shumë proceseve me rëndësi, shkruan “Kosovarja”.

Njihet si një ndër femrat më të votuara, që e ka fituar besimin e qytetarëve për dy mandate si deputete, falë punës, angazhimit dhe ngritjes së zërit.

Blerta aktore, gazetare, prezantuese dhe politikane e zonja, natyrisht që nuk do të shkëlqente kudo nëse nuk do ta kishte gjjthë mbeshtetjen e bashkëshortit të saj, njeriut që i qëndron pranë dhe e duartrokitë i pari pas çdo suksesi, shkruan “Kosovarja”.

Çifti kanë dy fëmijë tashmë të rritur.

Ish deputetja nga radhët e “PDK”-së, edhe në këto zgjedhje konkurron për një vend në Parlament, që të jetë zëri i qytetarëve, i të gjithë atyre që besojnë se ky vend do të bëhet një ditë.

Voten e parë, Blertes, të 9-tës në listë, padyshim që do t’ia jap i shoqi.

MUND TË JU PËLQEJNË