Një deputete e zëshme, grua e zgjuar dhe zonjë elegante.

Blerta Deliu është deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së për disa mandate, e cila e ka dëshmuar vetën si politikane e guximshme, shkruan “Kosovarja”.

Përveç si deputet Blerta njihet si aktiviste e të drejtave të grave dhe është e inkuadruar në aktivitete të ndryshme në interes të popullit.

Ajo shquhet për paraqitjet plotë elegancë, që marrin vëmendje të madhe. Jashtë jetës politike ajo njihet si një grua bukuroshe dhe me shumë stil.

Së fundi ka mahnitur me një fustan të zi dhe rregullimin perfekt të flokëve e grimit. Një ‘damë’ e vërtetë./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË