Blero ka dy fjalë për panikun e krijuar nga koronavirusi.

Blero Muharremi me anë të një postimi në Instagram, tha se krejt ajo që duhet gjatë kësaj kohe është pastërtia.

Ky reagim i Bleros vjen pasi mbrëmë presidenti Hashim Thaçi kërkoi që të shpallej gjendje e jashtëzakonshme në vend.

Ai madje falënderoi Qeverinë që nuk po bën panik, por po e menaxhon situatën në mënyrën e duhur.

“Faleminderit Qeveri që nuk po bën panik!!! Krejt kjo panik eshte absurde e pa nevojshme!! e sidomos gjendja emergjente alloooo ku jeni nis more?! Nc nc. Thjesht kujdesi dhe pastertia KAQ ju duhet!!!”, ka shkruar Blero.

Për ndryshe, deri tani numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë ka shkuar në 19.

MUND TË JU PËLQEJNË