Astrit Kabashi është ndër emrat e njohur të artit në Kosovë. Është aktor, skenarist e producent, shkruan “Kosovarja”.

Kabashi, ka luajtur suksesshëm në një mori projektesh serioze, si në teatër, film e seriale.

Astrit Kabashi u bë shumë i njohur me karakterin e Bekimit, tek seriali “Kafeneja Jonë”. Ai, luante djaloshin impulsiv, nga i cili kishin frikë të gjithë, shkruan “Kosovarja”.

Batutat e Bekimit, edhe sot janë ende aktuale dhe të përdorura.

E, siç mund ta shihni, aktori ka ndryshuar mjaftë së fundit./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË