Arra janë një ushqim shumë popullor.

Janë të shijshme dhe mund të jenë përbërëse e të gjitha llojeve të dietave, njofton Klan Kosova.

Pavarësisht se janë të pasura me shumë yndyrë, ato gjithashtu kanë një numër të madh përfitimesh për shëndetin tuaj (dhe peshën).

Arrat janë ndër frutat më të shëndetshme edhe pse nuk janë shumë të ëmbla.

Disa nga përfitimet po ja u paraqesim më poshtë:

Arrat ju ndihmon të humbni peshë

Arrat ndihmojnë në uljen e kolesterolit

Arrat janë të dobishme për Diabetin e Tipit 2 dhe Sindromën Metabolike

Arra mund të zvogëlojë rrezikun e sulmit në zemër

MUND TË JU PËLQEJNË