Sot po festohet 20 vjetori i çlirimit të Kosovës.

Ardit Gjebrea ka bërë një postim në Instagram, ku ka uruar gjithë shqiptarët për këtë ditë të rëndësishme për ta.

“20 vite më parë si sot, NATO i jep fund mizorivetë forcave ushtarake dhe policore serbe në Kosovë. Përfundoi makthi i këtyre mizorive”.

Gjithashtu ai thotë se kjo ditë është dita kur u rikthye drejtësia në Kosovë.

Dita e çlirimit të Kosovës është një ditë e bekuar për të gjithë shqiptarët! U rikthye paqja, drejtësia, dinjiteti!Gëzuar vëllezër!”, ka shkruar Ardit Gjebrea./GazetaBlic/.

MUND TË JU PËLQEJNË