Aktori i njohur te publiku si ‘Miran’ në serialin e shumëshikuar ‘Rejan’ po martohet.

Akın Akınözü i lindur më 22 shtator 1990, ka pasur një jetë të suksesshme arsimore që nga fëmijëria e tij.

Pas përfundimit të arsimit të tij, Akın vendosi të bëhej një aktor dhe vazhdoi edukimin e tij në këtë drejtim.

Ai bëri debutimin e tij në 2014 me hedhjen e filmit Azrael dhe tashmë po korr sukses me serialin Rejan.

Mediat turke raportojnë se gjatë pushimeve të Vitit të Ri në Francë, Akin Akinozu i ka propozuar martesë partneres së tij Sandra dhe ajo ka pranuar.

Çifti janë njohur bashkë 7 vjet më parë dhe kanë qenë në një lidhje prej 5 vitesh.

Dasma do të mbahet sipas traditave turke në verë, ndërsa ky lajm duket se nuk është pritur mirë nga fanset e Akin.

MUND TË JU PËLQEJNË