Artisti i njohur me prejardhje shqiptare ‘Can Yaman’ u bë i njohur te publiku mbarë shqiptar me rolin e tij në serialin “ Erkençi Kus”.

Në fillim pëlqehej vetëm si një aktor dhe mashkull i bukur, e kur u kuptua prejardhja e tij Can fillo të pëlqehej e të çmohet akoma më shumë, shkruan “Kosovarja”

Madje, edhe vet aktori në intervistat e tij e ka pranuar me krenari që ka prejardhje shqiptare, madje duke folur edhe për gatimet tradicionale të gjyshes së tij kosovare e çdo detaj tjetër.

Can as në serialin që po luan tani nuk ka mundur ta fsheh prejardhjen e tij.
Bile atë e ka shfaqur edhe përmes simboleve.

Është unaza me shqiponjë qe aktori e mban në gisht me plot krenari./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË