Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur para pak çastesh në magjistralen Prishtinë-Ferizaj. Policia e Kosova ka treguar se nga ky aksident ka mbetur një person i vdekur. Kurse gjatë persona te tjerë janë lënduar.

“Rreth ores 18:00 ne rrugen Prishtine-Ferizaj me saktesisht ne fshatin Çallapek, ka ndodhur nje aksident trafiku mes nje autobusi dhe nje veture, ku lendime kane persuar gjashte persona, njeri nuk ka arritur te perballoj plaget e aksidentit dhe ka ndrruar jete ne vendin e ngjarjes. Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekesor. Personat e tjere jane derguar per tretman mjekësor”, ka treguar Policia e Kosovës.

MUND TË JU PËLQEJNË