Afërdita Demaku cilësohet si ndër këngëtaret më të mira në estradën shqiptare.

Ajo është e dalluar në shumë aspkete, ku gjithmonë merr vëmendje me stilin e saj, shkruan “Koosvarja”.

Afërdita përkushtim të madhë i jep gjithmonë pamjes së jashtme, duke u shfaqur me fustana të mrekullueshëm.

Por, në këtë imazh edhe pse duket përrallore Afërdites i shihen sytjenat në fustan të bardhë.

Sigurisht, kjo I ndodhi rastësisht dhe një detaj që nuk I ka rënë në sy këngëtares. /Kosovarja/

 

MUND TË JU PËLQEJNË