Afërdita Demaku është një zë i mrekullueshëm i muzikës popullore shqipe.

Që kur u shfaq për herë të parë në skenë këngëtarja rrëmbeu pas vetes një masë të gjerë, të cilët e duan me po të njëjtin intensitet si në fillim, shkruan “Kosovarja”.

Afërdita nuk pëlqehet veç për muzikën që sjell, ajo po ashtu veçohet si një këngëtare mjaft me stil.

Ndonëse ka mbushur të 40-tat, por pamja Afërditës nuk lë të kuptosh se ka kaq vite, ajo akoma duket aq e freskët dhe e bukur si një 20 vjeçare.

E kemi parë shpesh me ngjyra të ndryshme të flokëve, por a e keni parë se sa tërheqëse duket si kaçurrelëse?/Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË