Se është mirë të jesh reja e Shyhretes dhe të kesh famë falë saj këtë e ka pranuar edhe vetë Learta.

Learta Jakupi është ai emër i cili nuk po di tu dalë njerëzve nga qejfi, secilën herë ajo veç po shkon e pëlqehet më shumë, shkruan “Kosovarja”.

Padyshim këtë e dëshmon vëmendja e publikut karshi çdo lëvizje që bën ajo.

Ndryshe Learta, njihet edhe si një nuse shumë e edukuar si dhe që e përfill çdo adet e zakon.

Përderisa jemi mësuar ta shohim me postime të shumta rreth vetës së saj, sa në dasma e sa në sallone bukurie sot do e shohim përkrahë vëllait të saj të vetëm Leartit.

Jo vetëm që kanë emrat e ngjashëm, por duken tipik si vëlla e motër./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË