Sipas Astrologjisë, secili person ka karakteristika të ndryshme në varësi të shenjës së zodiakut dhe kjo është arsyeja pse është e mundur të përshkruani një grua bazuar në kohën e saj të lindjes.

Dashi: Vetëbesuese, intensive dhe impulsive.

Një grua e shenjës së Dashit është shumë e gjallë dhe plot energji. Do ta vini re menjëherë kur ecni nëpër rrugë… praktikisht rrezaton rrezet e diellit! Ajo di çfarë dëshiron dhe kur e dëshiron, por ndonjëherë mund të jetë shumë e sigurt për veten dhe për këtë arsye të jetë pak agresive. Ajo nuk i pëlqen njerëzit që përpiqen ta kontrollojnë.

Demi: Vetë-mjaftueshme, besnike dhe dembele.

Demi është një shenjë e Tokës, që do të thotë se gratë e lindura nën shenjën e Demit janë me këmbë në tokë dhe janë vërtet të besueshme. Ato janë ndër miqtë më besnikë dhe të dashur që një person mund të ketë.

Duke qenë se gratë e lindura nën shenjën e Demit kanë një natyrë shumë të butë dhe të dashur, atyre u pëlqen gjithashtu liria dhe mund të jenë persona shumë këmbëngulës dhe aktiv. Gratë e Demi nganjëherë konsiderohen dembele sepse nuk u pëlqen të veprojnë kur nuk janë 100% të sigurt për suksesin e tyre. Kjo gjithashtu do të thotë që atyre u pëlqen të planifikojnë shumë dhe të mendojnë për të gjitha detajet.

Binjakët: E çmendur, inteligjente, e paparashikueshme.

A mundet që një grua të jetë super inteligjente dhe të vazhdojë të veprojë si një e çmendur? Po, ajo mundet nëse është e shenjës së Binjakëve. Gratë e kësaj shenje janë vërtet inteligjente dhe mund të flasin për probleme të ndryshme duke supozuar aftësinë e saj intelektuale. Ajo e urren mërzinë – kjo është arsyeja pse ajo vazhdimisht mëson gjëra të reja. Ajo është një krijesë komplekse që mund të kalojë nga një moment qetësie në një moment të çmendurisë absolute, gjë që ndonjëherë e bën të vështirë për njerëzit që të afrohen me të. Por kjo është ajo që e bën atë shumë misterioze dhe tërheqëse!

Gaforrja: E mirë, perceptuese dhe e dashur.

Gaforrja është një shenjë që mishëron vëmendjen, intuitën dhe ndjeshmërinë. Një grua e Gaforres pëlqen të kujdeset për të gjithë rreth saj. Në raste të rralla ajo dëgjon logjikën dhe shkon me ndjenjat e saj, që zakonisht rezultojnë të jenë opsioni më i mirë. Mund të perceptohet si e ftohtë, por nga brenda, gratë e shenjës së Gaforres janë shumë të ndjeshme dhe mund të lëndohen lehtë.

Luani: Provokuese, larguese dhe e përqendruar tek vetja.

Këto janë 3 fjalët që përshkruajnë gruan e Luanit, e cila është padyshim mbretëresha e zodiakut. Një grua e shenjës së Luanit është karizmatike, e guximshme dhe pëlqen të jetë sa më e drejtpërdrejtë që të jetë e mundur. Njerëzit tërhiqen prej tyre, gjë që ushqen egon e tyre, ndonjëherë duke e bërë atë shumë të përqendruar në vetvete.

Virgjëresha: Kurioze, pesimiste dhe praktike.

Një grua e Virgjër është praktike deri në atë pikë sa ndonjëherë i mungon imagjinata. Ajo është miqësore, e shoqërueshme dhe realiste. Gjithashtu ajo ka aftësi të shkëlqyera analitike dhe nuk ka frikë t’i përdorë ato. Kjo është arsyeja pse ajo shtron shumë pyetje, pasi ajo përpiqet t’ju njohë më mirë. Gratë e shenjës së Virgjëreshës janë kurioze, por ato gjithashtu mund të irritohen kur diçka shkon keq.

Peshorja: Dalëse, femërore, e pavendosur.

Një grua e shenjës së Peshores i mahnit të gjithë me gjininë e saj dhe aftësitë e jashtëzakonshme të komunikimit. Njerëzit duan të jenë pranë saj! Ajo është e interesuar për artin, modën dhe të gjitha gjërat tërheqëse, por mos u mashtroni nga fytyra e saj e bukur – kjo grua është e mençur dhe ka një intelekt të fuqishëm që do t’ju habisë. Ajo frymëzohet lehtë, por mund të mendojë edhe shumë gjëra dhe ndonjëherë të jetë e pavendosur.

Akrepi: Enigmatike, tërheqëse, diva.

Këto janë 3 fjalët që përshkruajnë më së miri një grua të shenjës së Akrepit. Ajo është e rezervuar dhe kjo e bën atë tepër tërheqëse për njerëzit e tjerë. Ka një atmosferë misterioze që magjeps ata që e rrethojnë. Gratë e Akrepit janë të sigurta dhe të forta, asgjë nuk mund t’i trondisë ato. Ato gjithashtu mund të dyshojnë për shumë gjëra dhe nëse mendojnë se dikush është i pandershëm me to – ata do ta lënë atë person pa u penduar.

Shigjetari: Energjike, e hapur dhe e guximshme.

Një grua e shenjës së Shigjetarit do të dëgjojë gjithmonë ato që keni për të thënë, pa marrë parasysh se çfarë mendoni. Ajo ka një mendje të hapur dhe një zemër të madhe, gjë që e lejon atë të krijojë marrëdhënie të jashtëzakonshme me njerëzit. Ajo është gjithashtu një shpirt i lirë dhe për këtë arsye vlerëson lirinë e saj. Shpesh do të takoni një grua që udhëton në botë dhe takon njerëz të rinj.

Bricjapi: Humor të shkëlqyeshëm, kokëfortë dhe të vendosura.

Gratë e Bricjapit nuk kanë frikë të jenë qesharake dhe e duan humorin për gjithçka. Ato shpesh janë sarkastike, gjë që mund t’ju bëjnë vërtet të inatosura, por pasi t’i keni njohur do të kuptoni se sa argëtuese janë. Një grua e shenjës së Bricjapit është kokëfortë dhe mund t’i mbijetojë Apokalipsit me atë kokëfortësinë që ka. Kjo do të thotë që ajo do të bëjë gjithçka që mundet për të arritur qëllimet e saj.

Ujori: Kontradiktore, ekstravagante dhe të dhembshura.

Një grua e shenjës së Ujorit është një kontradiktë në këmbë. Në një moment ajo është larguese, e shoqërueshme dhe e gatshme të ndajë mendimet e saj me botën, dhe në një tjetër ajo është një ujk i vetmuar e fshehur në strehën e saj të fshehtë. Gratë e Ujorit janë misterioze dhe të vështira për t’u kuptuar. Ato janë të shoqërueshme dhe duan të bashkëveprojnë me njerëzit e tjerë.

Peshqit: Të përulura, super të ndjeshme dhe vetëmohuese.

Gratë e lindura nën shenjën e Peshqve janë të ndrojtura dhe mund të duken të ftohta kur i takoni për herë të parë. Ato janë introverte, që do të thotë se do të duhet të punoni pak për t’i besuar. Kur kjo të ndodhë, do të kuptoni se sa të sjellshme dhe të dashura janë. Një grua e shenjës së Peshqve pëlqen të shprehet përmes muzikës dhe artit. Ajo është një krijesë e ndjeshme dhe e dashur, kjo është arsyeja pse ajo mund të lëndohet lehtë dhe të bie në depresion duke menduar për të gjitha gjërat e këqija që i kanë ndodhur ndonjëherë.

MUND TË JU PËLQEJNË